Sulltan sarma
Sulltan sarma

Sulltan sarma

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 puding vanillja, 3.5 gota qumesht, 1 luge mielle, 1 të verdhe të veze, 1 luge margarin, shllage dhe lajdhija, kokos dhe Sheqer

Pregaditja e recetës :

Ne fillim pergatitim pudingen me 1 puding vanillja, 3. 5 gota qumesht, 1luge mielle, 1 të verdhe të veze, 1luge margarin dhe sheqer sipas shijes.

Ne mes e mbushim me shllage te pergatitur sipas udhezimeve qe shkrun ne paku dhe lajdhija si dhe i dekorojm me kokos.

Sulltan sarma te pergatitura sot per vikend nga Kaltrina Berisha.


Fjalet kyqe : sulltan  sarma  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije për pastrimin e organizmit nga grejpfruti
Hurmat dhe vetit e tyre (Mollat japane)
Troftë në Furrë