Steak me piper
Steak me piper

Steak me piper

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona: Nje tufe majdanoz i fresket 4 Steak nga mishi lope 400 ml Ajke 2 Luge qaji mustard 2 Luge qaji vegeta 2 Qepe Perberesit per marinaden: 0. 04 gr Piper i gjelber 1/8 L Vaj Nje gote Brandy Pergaditja: 1.

Steaks e marinojme per 2 ore ne vaj,

Brandy dhe piper kokerra te shtypura. 2.

Pastaj e pjekim ne tigan me vaj 2 minuta ne secilen ane dhe e largojme nga tigani. 3.

Ne po te njejtin tigan fergojme qepen e prere imet dhe ia shtojme mustarden, vegetan dhe majdanozin. 4.

Ia shtojme ajken dhe lengun qe kemi marinuar steakun.

E lem te zihet deri sa te trashet masa. 5.

Steak-u te servohet ne pjate me patate dhe karrota te ziera si dhe salcen e pergaditur. Burimi: http://www. gutekueche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : brumera  steak  piper  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Disa barna natyrore per parandalimin e dhimbjes  se veshit
Muffinsa me mascarpone
Bohçe me mishe të bluar