Speca turshi nga Egzona Ami Fejzullahu
Speca turshi nga Egzona Ami Fejzullahu

Speca turshi nga Egzona Ami Fejzullahu

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

speca dhe 1 liter uje, 1 gotë te qajit uthullë, 1 gotë te qaijt vaj, 1 grusht kryp, 1 grusht sheqer, hudher magdanoz dhe karota

Pregaditja e recetës :

Ne nje tengjere i qesim 1liter uje, 1gotë te qajit uthullë, 1gotë te qaijt vaj, 1grusht kryp, 1grusht sheqer qe te gjithe se bashku me vlu.

Nderkoh specat i pastrojm dhe ia jekim bishtat pastaj i qesim tek ena me uje qe eshte duke vluar dhe ato duke i qit ne val nuk i lam shume i jekim nuk i lem ne uj ma shun se 1minut duke i qit pastaj ne nji en te plastikes dhe pasi ti kryejm krejt specat i marrim dhe i renditim ne kavanoza te pllastikes ose te xhamit

Pastaj duke i rendit i qesim hudher, magdanoz dhe, karotaUji qe u kan duke vlu i qesim kryp sipas shijes qe osht tamon igjelpt dhe ia kthen specave qe i kemi rendit ne kavanoza i mbyllim me kapak i len ne frigorifer dhe te nesermen mundeni me i ngen.


Fjalet kyqe : turshi  speca  egzona  fejzullahu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija me krem limoni nga Kaltrina Berisha
10 mënyra që kikirikët i bëjnë mirë dietës
Efektet e mira te qershis