Speca te kuqe turshi te mbushur me djathe feta
Speca te kuqe turshi te mbushur me djathe feta

Speca te kuqe turshi te mbushur me djathe feta

Kuzhint.com

Perberesit:

Nje kavanoze me specat te kuqe te vogel, turshi200 gr Djathe fetaVaj ulliriEreza te gjelberta: Rosmarin,

Thymian,

Majdanoz

Pergaditja:

Djathin feta e presim ne feta dhe secilit spece ia vendosim nga nje cope mbrenda.

I vendosim ne nje tepsi te lyer me vaj ulliri dhe i sperkasim siper me erezat.

Te pjeken ne furre perafersisht 20 minuta ne temperatur 180 Grad.


Fjalet kyqe : turshi  speca  kuqe  mbushur  djathe  feta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te pergadisim TERHANA
Patate dhe domate te pjekura me krem gjize dhe ajvar
Pokace me suxhuk dhe kashkavall