Speca të shijshm pikante turshi
Speca të shijshm pikante turshi

Speca të shijshm pikante turshi

Kuzhint.com

Perberesit:

250 gr speca te vegjel,

2 filgjana caji uthull e bardhe,

2 thelpij hudhra te plota

1/2 filgjana caji vaj ulliri,

1 lugë supe kripe,

1 lugë supe piper(me ngjyra mundesisht)

1 vazo qelqi gjysem litroshe e sterilizuar,

Pergaditja;

Zgjedhim speca te vegjel dhe me nje thike i coptojme ne vende te ndryshme.

I hedhim ne vazo, shtojme kripen e i i mbulojme me uthull.

Duhet te mbulohen plotesisht.

Hedhim hudhrat e specat.

Ne fund shtojme vajin.

E mbyllim mire vazon dhe i leme specat turshi per 3 jave.

Me vone mund ti perdorim.

Na vizitoni per me shume kuzhinat. com

Sukses!


Fjalet kyqe : turshi  speca  pikante  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kofneve (petulla) te mbushura me djathe dhe spinaqe
Torte sipas qejfit
Tespishte nga M.G