SPECA ME GJIZË - TURSHI
SPECA ME GJIZË - TURSHI

SPECA ME GJIZË - TURSHI

Kuzhint.com

KUJT I KA VAJT MENDJA PER SPECA TURSHI ME GJIZË,

5 kg GJIZE ME KRYPE,

3 kg SPECA JESHIL ose TE VERDHA,

PAK SPECA DJEGES,

PERGATITJA:

I LEJM SPECAT TE LARE NE NJE TEPSI PER NJI NATE.

PASTAJ I MBUSHIM ME GJIZE DHE I VENDOSIM NE NJE KOVE TE THELLE NJE RRESHT SPECA TE BUSHUR DHE SIPER U HEDHIM GJIZE PER TE MBUSHUR VENDET QE NGELIN BOSH NGA SPECAT DHE NGA MESI FUSIM SPECAT DJEGES E KESHTU ME RADHE.

DERI SA TE MBUSHET KOVA DHE NE FUND SIPAS DESHIRES E MBYLL HERMETIKISHT DUKE VENDOSUR NJE PICETE TE PASTER DHE SIPER SAJ KRYPE TE TRASHE OSE I HEDHIM GJALPE TE SHKRIRE E LEME NE AMBJENT TE FTOHTE PER RRETH NJE JAVE DHE PASTAJ GATI PER TU NGRENE.

JU BEFSHIN MIRE!!

RUHEN NE AMBJENT TE FTOHTE BESOJ KETE E DINI


Fjalet kyqe : turshi  speca  gjize  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë me kajsia
Ushqimet që ndalojnë rënien e flokëve
Torte me krem karamel