Speca feferona turshi
Speca feferona turshi

Speca feferona turshi

Kuzhint.com

Speca feferona turshi nga Ledion Stars

Përbërsit:

1 kg speca fafarona i pastrojm mirë dhe pastaj i renditim nëpër kavanoza qelqi.

Lengu për specat:

1 l ujë,

500 ml uthullë,

1 filgjan krypë,

1 filgjan sheqer

Të gjithë kto përbërsit zihet së bashku në një tengjere mandej e largojm nga zharri ku uji ftohet pak dhe me pas ia qesim specave fafaron siper dhe i mbyllim mirë me kapak.


Fjalet kyqe : turshi  speca  feferona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hudhrat e mbira përmbajnë akoma më shumë antioksidantë. Mos i hidhni
SELINO diçka më shumë për këtë bime
Numërimi i kalorive në etiketat e alkoolit