Sos per hamburgera
Sos per hamburgera

Sos per hamburgera

Kuzhint.com

Perbersit: 1 Lug gjelle schmand 1 Lug gjelle majonez 1 Lug qaji keqap 1 Lug qaji senf 1 Qep 1 Thelb hudhre 1 Kastravec turshi Krip, biber si dhe ereza te tjera sipas deshires suaj Pergaditja: Qepen bashk me hudhren i prejm shume imet si dhe kastravecin e presim ne katror te vegjel.

Pastaj mbi te qesim nje lug gjelle schmand, nje lug gjelle majonez, nje lug qaji keqap si dhe nje lug qaji senf te gjitha bashke i perziem.

Ne fund i qesim krip, biber te zi sipas deshires suaj mundeni edhe ereza te tjera.


Fjalet kyqe : salca  hamburgera  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me karamel
Petulla me banane
Cambella