Snikers torte nga Argetime Telqiu Ballanca
Snikers torte nga Argetime Telqiu Ballanca

Snikers torte nga Argetime Telqiu Ballanca

Kuzhint.com

Pergaditja;

Ne fillim ne nje tigan 500 gr kikirika pa krype i pjekim dhe i shtypim ne copa pastaj

ne nje en tjeter qokollaten e shkrijm. me gjysem gote caji qumesht dhe e lem per ta lyer siper torten

Tani marrim nje ene dhe i qesim 2 veze dhe 2 vanill sheqer i rahim me mikser pastaj

Margarinen e shkrijm. dhe e lem. pak qe te ftofet dhe kete e perziem me 300 gr kikirika (200 gr i lem anash per dekorim) dhe 300 gr plazma te bluara dhe me 150 gr sheqer pluhur.

Kete mase e bashkojm me vezet e rrahura me par dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi si ne fito ku e rrafshojm mire dhe siper e lyejm me qokolladen qe e kemi shkri me par ndersa dekorimin e bejm me 200 gr kikirika te coptuar si ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  snikers  torte  argetime  telqiu  ballanca  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sheqerpare gatuar nga:Egzontina Ismaili
Xhenxhefili si perbers dhe vetit  e tij
Tortë me çokollatë dhe kokos