Si tia kthejme prap shkelqimin eneve nga bakri
Si tia kthejme prap shkelqimin eneve nga bakri

Si tia kthejme prap shkelqimin eneve nga bakri

Kuzhint.com

Edhe nje ide e mire per ata qe kane ene bakri ne shtepi dhe iu ka humbur shkelqimi

Ky trajtim për pastrimin e bakrit mahniti të gjithë ata që përpiqet ta bejn kete ide.

E gjithë qe ju duhet eshte qe te merrni një limon dhe pak kripë te trashë.

Lyheni me nje sasi te vogël në anën e prerë te një gjysmë limoni me kripë dhe pastaj ferkoje me atë mbi enet e bakrit dhe do ta shihni menjehere dhe shpejt se si do të shkëlqej ena dhe te duket perseri si e re !


Fjalet kyqe : keshilla  kthejme  prap  shkelqimin  eneve  bakri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te gatuajme ;qumeshtore (kajmaqin)
Kifle pa vezë
Domatet e gatuara: një ushqim i shkëlqyer për zemrën