Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.
Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.

Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.

Kuzhint.com

Mbushim fundin e tiganit me uje.

Shtojme 1 filxhan caji me uthull.

Vendosim tiganin ne zjarr deri sa te zieje uji.

Sa te zieje uji e heqim tiganin nga zjarri dhe shtojme 2 luge gjelle me sode buke.

E leme te veproje per 10-15 minuta.

E derdhim ujin dhe e lajme rregullisht me sfungjer dhe solucjon per larie enesh. /kuzhinreceta/


Fjalet kyqe : keshilla  pastrojm  tiganet  yndyra  djegura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torta   me nutela
Omletë me këpurdha dhe spinaq
KOKTEJI QË SHËRON DHEMBJET E…