Si ti largojme qimet e zeza nga fytyra me vetem dy perberes...
Si ti largojme qimet e zeza nga fytyra me vetem dy perberes...

Si ti largojme qimet e zeza nga fytyra me vetem dy perberes...

Kuzhint.com

Une personalisht e kam provuar kete perzierje edhe ka pas shume efekt per largimin e qimeve te zeza, krejte çfare na duhet eshte:

Nje ene si ne foto

1 luge e gjelles xhelatin

2 luge gjelles qumesht

1 shkop i drurit per lyerje

E perziem mire e mire perberjen e qumeshtit me xhelatinen dhe e aplikojme ne fytyr te pastert dhe e leme te qendroj ne fytyr deri sa te thahet mire pastaj e largojme nga fytyra nejlloj sikurse ne foto, ndiqe receten edhe me foto apliko me leht.


Fjalet kyqe : keshilla  largojme  qimet  zeza  fytyra  vetem  perberes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije per pastrimin e stomakut
Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com
Qofte të vogla me arra dhe mish të grirë