Si te pergatisim pije me luleshtrydhe
Si te pergatisim pije me luleshtrydhe

Si te pergatisim pije me luleshtrydhe

Kuzhint.com

Perberesit:

700 gr luleshtrydhe,

20 gr krem embelsirash,

Pergatitja: Pastroni luleshtrydhet, lajini, thajini dhe me pas futini ne frigorifer per 20 minuta.

Nderkohe merrni nje kokerr limon dhe qerojeni.

Merrni nje ene te vogel ne te cilen te hidhni sheqerin pluhur me gjysem gote uje, lereni te shkrije deri sa te perftoni nje

shurup homogjen qe me pas do ta ftohni.

Ne nje frulator vini luleshtrydhet, shurupin me sheqerin pluhur dhe limonin,

frulojini mire dhe me pas perberjen futeni perseri ne frigorifer (ngrirje)per 10 minuta.

Lengun e perftuar hidheni ne gota te dekoruara me luleshtrydhe dhe gjethe mente.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  pergatisim  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshilla per shkelqimin e flokut tuaj
Sarma me fleta rrushi
 Gjelle me thjerreza dhe perime