SI TE LARGOJME NJOLLAT E ZEZA NE FYTYRE
SI TE LARGOJME NJOLLAT E ZEZA NE FYTYRE

SI TE LARGOJME NJOLLAT E ZEZA NE FYTYRE

Kuzhint.com

MBANI MEND QE KJO MASKE ESHTE NATYRALE DHE PA KIMIKATE DHE MUND TA PERDORNI 3-4 HERE NE JAVE QE TE SHIHNI REZULTAT. Ju nevojiten: 2 luge gjelle miell bajamesh 2 luge gjelle kos (preferohet dhie) 1/4 luge caji shafran(turmeric) 2 luge caji vaj bajamesh Bejme perzierjen e ketyre duke shtuar te fundit shafranin(turmeric) dhe vajin e bjameve.

Pastrohet fytyra mire dhe thahet lehte. Vendosim masken ne fytyre dhe e leme te thahet, shperlajme fytyren me uje te vaket dhe vendosim kremin e preferuar hidratues. Pjesen e mbetur mbulojeni dhe mund ta ruani ne frigorifer. KJO MASKE MUND TE PERDORET DHE PER ATA QE KANE PROBLEME ME LEKUREN SI PSORIASIS DHE EKZEMA.


Fjalet kyqe : keshilla  largojme  njollat  zeza  fytyre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shtrudlle me reqele
Kekë i mirë me fruta
Rizoto me karkaleca, limon, dhe qumësht kokosi