Si te arrim nje shtatzani te shpejt me kete metod  ( Laker me qumesht)
Si te arrim nje shtatzani te shpejt me kete metod ( Laker me qumesht)

Si te arrim nje shtatzani te shpejt me kete metod ( Laker me qumesht)

Kuzhint.com

Ne dite te sotit shtatzania eshte bere nje problem i madhe per qifetet e rinje te cilet duan qe te kene nje femije, ne po mundohemi te sjellim tek ju llojshmeri te recetave te cilat jane aplikuar me vite e shekuj dhe qe kan pasur sukses.

Per kete metod ju duhet:

1 laker e mesme

1 liter qumesht

Pergaditja dhe aplikimi: Marrim nje ene te thelle dhe ne te hedhim lakren e prer ne kater pjese dhe ne te hedhim qumeshtin e vendosim ne zjarr deri sa te marr vale dhe kete perberje e vendosim diku ku nuk mund te digjesh ne toke dhe merre nje batanie mbeshtjell trupin nga mesi e posht dhe hip siper enes dhe pravullitesh per 30 min ose me shume varsisht se sa je e durushme ndaj nxehtit. kjo metode ndihmone shume ne hapjen e gypave te fallopit dhe nxeh vezoret qe te prodhoje sa me shume veze.

Ndihmone gjithashtu edhe en largimin e cistave te ndryshme nese vec vuani nga ky problem.

Preferohet nga dita e 10 e ciklit per 7 dite radhasi ose 10 dhe pasi te keni aplikuar ne mbremje preferohet qe te keni mardhenje menjeher/

Per cdo vajze apo grua qe e aplikon i urojme suksese te menjehershem.


Fjalet kyqe : keshilla  arrim  shtatzani  shpejt  kete  metod  laker  qumesht  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sigurisht nuk e keni ditur sa shërues është borziloku  si perbers
Torte me puding dhe jogurt
Si te gatuajme ;qumeshtore (kajmaqin)