SI TË ZGJASNI FLOKËT SHPEJT ME KONJAK
SI TË ZGJASNI FLOKËT SHPEJT ME KONJAK

SI TË ZGJASNI FLOKËT SHPEJT ME KONJAK

Kuzhint.com

Në qoftë se dëshironi të keni flokë me shkëlqim, të buta, të hidratuara dhe të gjata njëkohësisht, atëherë ja receta:

Përbërësit

3 lugë gjelle vaj ulliri,

3 lugë gjelle vaj bajame,

3 lugë gjelle vaj argani,

5 lugë gjelle konjak,

4-5 vitamina A&E.

Përgatitja:

Në një xhezve ngrohni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm, aq sa ta durojë gishti.

Në vazhdim aplikojeni nga rrënjët tek bishtat e flokëve, duke bërë masazh të lehtë për rreth 10 minuta.

Pastaj, mbështillini flokët me një kapuç plastik dhe lerini kështu rreth 3-4 orë.

Në fund, lahuni mirë me shampo, derisa të largohet e gjithë yndyrna e tepërt.

Për zgjatje sa më të shpejtë flokësh, përsëriteni 1-2 herë në javë!


Fjalet kyqe : keshilla  zgjasni  floket  shpejt  konjak  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mjalti nga fara e zezë, bombë për gjakun e njeriut!
Ëmbëlsira angleze
Rregullat e nuseve