Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale

Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale

Kuzhint.com

Një çaj për çdo moment të ditës tuaj.... Çaji është padyshim një pije e rafinuar, që ka nevojë të jetë i shërbyer në mënyrën e duhur. Është shumë e rëndësishme, mënyra se si personat bashkëveprojnë me çajin dhe estetika e pirjes së tij. Ka disa mënyra si të shërbehet çaji: 1.

Në foton e parë ju prezantojmë një shërbim me personalitet: çaj i ftohtë me shije bimësh aromatike.

Shtojini pijes me aromë, agrumet që dëshironi, shërbejeni në një brokë qelqi apo transparente, për të lënë të duken përbërësit që keni futur brenda. 2.

Në foton e dytë, çaji i ngrohtë shërbehet në mënyrë tradicionale, por me elegancë: Ibrik qumështi dhe mbajtëse sheqeri, ( këtu sheqerin e kemi në kubikë), mos harroni një pjatë të vogël me biskota. 3.

Foto e tretë është një shembull për kë ofron një çaj të blerë të gatshëm, por me një stil të veçantë: filxhanë të veçantë dhe mbajtëse sheqeri Zen. Mbasi të jeni kënaqur me pamja dhe shijen e çajit, mos harroni të thoni XIE XIE ( shqiptohet shei shei), apo më mirë Faleminderit !


Fjalet kyqe : keshilla  sherbejme  qajin  menyra  origjinale  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

BALLKAN EMBELSIR
Supe me Brokoli dhe Djathe
Torte me banane dhe qokollad