SI TË PËRGATISNI VETË KAFE DIETIKE
SI TË PËRGATISNI VETË KAFE DIETIKE

SI TË PËRGATISNI VETË KAFE DIETIKE

Kuzhint.com

Pa bukë e kam të lehtë të rezistoj, por, pa kafe jo! Është një marrëdhënie varësie e krijuar herët, që tashmë vështirë se ndërpritet më! Në qoftë se mes jush ka ndonjë që “vuan” nga i njëjti problem, le t’i hedhë një sy recetës së mëposhtme, e cila do ta ndihmojë jo vetëm të mos humbasë kënaqësinë e shijimit të përditshëm të kafesë, por, do ta bëjë të dobësohet njëkohësisht! Përbërësit 1 lugë çaj fara chia 2 lugë gjelle qumësht me yndyrna të ulta 3-4 kikirikë Brazili 1/2 filxhan çaj të gjelbër (të zierë) 1 espresso Përgatitja Pasi të përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm në një bleneder, shtoni 2-3 kube akull dhe vazhdoni me rrahjen derisa të thermohen kikirikët! Në vazhdim, hidheni në filxhanin tuaj të preferuar dhe shijojeni me qetësinë tuaj. /albstroka. com/ *Hulumtime të mëparshme kanë treguar se qumështi në kafe sekreton kalciumin e trupit.

Në qoftë se keni nivele të ulta kalciumi,

SHMANGENI… Mirë u lexofshim në shkrimin e rradhës…


Fjalet kyqe : keshilla  pergatisni  vete  kafe  dietike  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta largojm dhjamin
Torte me  qokolade (shacher torte)
TORTA CIOCCO-RICOTTA