SI TË LARGOJMË NJOLLAT NGA FYTYRA?
SI TË LARGOJMË NJOLLAT NGA FYTYRA?

SI TË LARGOJMË NJOLLAT NGA FYTYRA?

Kuzhint.com

Njollat nuk janë të rrezikshme dhe arsyet për paraqitjen e saj janë të ndryshme, ja një maskë e cila do të funksionojë që të largohen përsëri:

Nevojiten:

  • 1kokërr mollë (e pastruar për brenda dhe jashtë, pra na nevojitet vetëm tuli i mollës)
  • 1 kokërr limon,
  • pak sode.

Përgatitja

Mollën e grijmë bashkë me lëngun e limonit, e vendosim në fytyrë ku kemi njollat dhe e lejmë për 30 minuta, dhe e shpërlajmë me ujë në të cilim do hedhim sodë bukë (në mënyrë që të rrisim ndriçimin në vendet ku kemi njollat kafe në fytyrë kjo maskë do të ndihmoj që lëkura juaj të jetë rrezatuese pastruese dhe zbardhuese.


Fjalet kyqe : keshilla  largojme  njollat  fytyra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga ne
Rolate me mishe
Torte çokolatë (lava cake)