Si të humbni peshë me anë të një kafeje
Si të humbni peshë me anë të një kafeje

Si të humbni peshë me anë të një kafeje

Kuzhint.com

Si të humbni peshë me anë të një kafeje?A jeni të gatshëm të humbni peshë? Ai ka humbur 88 kg, mos humbni kohë.

Filloni që tani dhe shikoni rezultatet e pabesueshme!

Disa vjet më parë një burrë i quajtur Dave Asprey shpiki një recetë të re-një kafe.

Ai e quajti kafenë buletproof, dhe kafeja e tij u bë shumë popullore në një kohë shumë të shkurtër.

Jo vetëm për shkak të emrit të kafesë, por sepse ai ka humbur 88 kg duke pirë këtë kafe.

Asprey ka projektuar një kafe si zëvendësim për një vakt ushqimi.

Sekreti i kësaj kafeje është në ilaçin e butë qe përmban.

Ai humbi 88 kg duke pirë këtë ilaç.

Kjo është ajo çfarë bëri ai:

Nëse keni probleme me peshën, ju po lexoni artikullin e duhur për ju.

Jo vetëm për shkak se ju do të mësoni se si të përgatisni një kafe të veçantë, por sepse kjo kafe do t’iu ndihmojë për të humbur peshë.

Dhe, pjesa më e mirë është se përgatitja e saj është shumë e lehtë dhe e thjeshtë.

Së pari, ju duhet të përgatisni dozën tuaj të rregullt të kafesë dhe atëherë e gjitha çka ju duhet të bëni është të shtoni vaj kokosi, gjalpë dhe t’i përzieni të gjitha së bashku në një blender, në mënyrë që të bëhet e butë.

Përbërësit që ju duhen për ta përgatitur këtë kafe janë:2 lugë vaj kokosi, 2 lugë kafe, 2 lugë gjalpë jo i kripur.

Përveç përfitimeve të tjera të dobishme që kjo kafe ka, ajo është shumë efikase për shkak të përqendrimit të lartë të yndyrës.

Kjo kafe gjithashtu do të iu ndihmojë në organizmin tuaj për ta zgjatur kohën e tretjes së kafeinës, e cila do të rezultojë me një nivel më të lartë të energjisë që ju do të ndjeni gjatë ditës.

Ai humbi 88 kg me këtë kafe, pse të mos humbni edhe ju nëse keni peshë të tepruar?


Fjalet kyqe : keshilla  humbni  peshe  kafeje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kanellë dhe xhenxhefil, për të humbur peshë
Qorbe  dimerore
Pilaf turk me mish qengji