Si të depilohuni me dyllë nga sheqeri
Si të depilohuni me dyllë nga sheqeri

Si të depilohuni me dyllë nga sheqeri

Kuzhint.com

E dini edhe ju se tradit e vjetra janë gjithmonë ato të mirat? Janë përdorur shumë zgjedhje praktike në të kaluarën ku edhe ju do të keni mundësinë të gjeni veten me të gjitha këto sekrete bukurie.

Sot do t’iu sugjerojmë një mënyrë mjaft të njohur në shqipëri për të depiluar pa shumë shpenzime zonat intime të trupit.

Ja çfarë duhet të bëni:5 lugë gjelle sheqer, 1 maj luge kafeje limontoz ose lëng limoni.

Hedhim sheqerin dhe 1 maj luge kafeje limontoz ose lëng limoni në një enë të vogël.

Më pas i hedh ujë 1-2 cm mbi sheqerin.

E ziejmë duke e trazuar gjithë kohën më anë të një luge druri ose bishtin e saj.

Pasi shikojmë se është trashur dhe bie pikë pikë kur e ngremë lart, marrim një pikë dhe e çojmë në pjatë.

E marrin me dorë me kujdes, dhe nëse mblidhet rrumbullaket e heqim nga zjarri.

Lagim një pjatë me ujë dhe e derdhim gjithë masën e sheqerit aty.

E leme 5 min të ftohet dhe e mbledhim me dorë.

Më pas e përpunojmë shpesh herë duke i lagur gishtat me pak ujë.

Më pas e provojmë në dore që nëse ngjitet.

Kjo ishte përgatitja e dyllit.

Na ngelet vetëm të aplikojmë në zonat e interesuara për heqjen e qimeve.


Fjalet kyqe : keshilla  depilohuni  sheqer  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Paçe Koke
ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?
Petulla (krofne) te mbushura