Si ta largojm erërat e kqija nga shtëpia
Si ta largojm erërat e kqija nga shtëpia

Si ta largojm erërat e kqija nga shtëpia

Kuzhint.com

Era e keqe e tymit dhe e vajit të skuqur është shumë e vështirë për tu hequr nga ambientet e shtëpisë dhe nga veshjet.

Era e tymit të cigares apo e të skuqurave është e vështirë për tu hequr.

Pra nuk mjafton të hapni dritaret.

Këtu janë disa këshilla të vlefshme.

Së pari filloni duke hapur dritaret për të qarkulluar ajrin dhe përdorni një produkt kundër aromërave.

Për të larguar aromat e këqija ka edhe metoda të tjera.

Ju mund të krijoni një përbërje në shtëpi me ujë, uthullë dhe vaj esencial të eukaliptit.

Ky lëng mund të sprucohet në ambient gjatë ditës ose mund të vendosni një leckë të lagur me këtë lëng tek radiatori.

Sa për rrobat të heqësh erën është shumë e vështirë.

E vetmja zgjidhje është ti lani ato në lavatriçe.

Këshilla për xhaketat dhe palltot është ti lini të ajrosen në ambientet jashtë për 2-3 ditë.


Fjalet kyqe : keshilla  hiqni  eren  tymit  vajit  skuqni  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kube me qokollad
Disa mënyrat natyrale për mirëmbajtjen e duarve
Pandispanj me sherbet (revani)