Si ta dallojm  gjinin e femijes me sod buke
Si ta dallojm gjinin e femijes me sod buke

Si ta dallojm gjinin e femijes me sod buke

Kuzhint.com

Kjo medot e dallimit te gjinis se femijes sipas gojedhens angleze datone qysh heret nga te paret mirepo ne Angli kohet e fundit sipas nje studimi angles eshte duke u aplikuar me te madhe, eshte fare e thjeshte per tu aplikuar.

Marrim nje ene ose tase plastike dhe ne te hedhim 2 deri ne 3 luge te mesme me sode bikarboni dhe mundoheni qe ta provoni posa te ngriheni nga gjumi pasi qe ateher urina eshte me e perpunuar dhe urinen e merrni dhe ngadal e hidhni (jo ne menyr te vrullshme )mbi sod bikarponike.

Nese soda shkumohet do te thote qe bebja eshte djale, ndersa nese soda bikarbonike nuk shumone bebja eshte vajze.

Sipas studimit te disa shkencetarve rezultati ne Angli kishe dal i sakt po thuajse ne 90 %

Nuk eshte e veshtire per tu provuar ateher beje edhe ti....

Na shkruani ne koment ose emsazh privat per rezultatet e juaja

Sipas mendimit te shkenctarve kjo edhe mund te jete e sakt pasi qe ne shtatzani me djeme urina eshte shume e forte dhe permban me shume gazera (Kiselin) ndersa ne vajza eshte dukshem me e thjeshte.

Shperndaje me miq...


Fjalet kyqe : keshilla  dallojm  gjinin  femijes  buke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Byrek i embel me qumesht
Një salcë që lufton migrenën
Pije per pastrimin e stomakut