Shtrudlle me nurtella  nga Blerta Morina Gashi
Shtrudlle me nurtella nga Blerta Morina Gashi

Shtrudlle me nurtella nga Blerta Morina Gashi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 ve dhe 1 peciv, 1 pavllak shmand, 1 margarin, miellë deri sa te bëhet brumi i but, Mbushja me nurtella , sheqer pluhur

Pregaditja e recetës :

Pergatitim brumin me përbërsit e më siperm pastaj me tollojs e bejm nje petë te holl e presim ne katror te barabart ku ne çdo katror qesim nga nje lugë nurtella dhe ne fund i mbeshtjellim një nga nje si ne foto i vendosim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne furrë deri sa te skuqen pak.

Si te pjeken i lyn me sheqer pluher.


Fjalet kyqe : brumera  shtrudlle  nurtella  blerta  morina  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Princez krofne
Kifle rrole ne  mufins
Vetitë shëruese të dredhëzës së malit