Shtrudlle me mermeladë
Shtrudlle me mermeladë

Shtrudlle me mermeladë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vezë , 1 Margarin, 1 Gotë e gjysmë sheqer, 1 Peciv, mermellad për mbushje

Pregaditja e recetës :

E pregaditim brumin me kto perbërs dhe e ndajm ne 3 pjes, e t'hollojm ne pete, e lyejm ne mes me mermellade pastaj e mbështjellim peten si rrole dhe e presim ne forma si ne foto pastaj i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne 200 grad.


Fjalet kyqe : embelsira  shtrudlle  mermrlade  ibee  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me arra
Krofne me copza cokolade
Buka shëron lemzën ndërsa qepa marramendjen