Shpageti me salce dhe perime te ndryshme
Shpageti me salce dhe perime te ndryshme

Shpageti me salce dhe perime te ndryshme

Kuzhint.com

Perberesit per 3 persona: 300 gr Shpageti 100 gr Qepe 150 gr Karrota 125 gr Speca te kuqe 175 gr Kungullesh 180 gr Miser i konservuar Nje luge gjelle vaj 120 ml Leng supe 300 gr Domate Krip, piper Nje luge gjelle pesto Nje luge gjelle borzilok i fresket i prere imet Pergaditja: Shpagetin e pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako. Qepet i qerojme dhe i presim ne copa te vogla.

Karrotat, specat dhe kungulleshen e pastrojme dhe i presim ne copa te vogla. Hedhim vajin ne tigan dhe aty i fergojme perimet e prera dhe misrin.

Pastaj ia hedhim lengun e supes dhe i lem qe te zihen.

Domatet i pastrojme dhe i presim ne copa dhe i hedhim te perimet e ziera.

I hedhim krip e piper perimeve.

Krejt ne fund ia shtojme edhe peston duke e perzier me nje luge gjelle.

Te servohen shpagetat ne pjate me salcen e pergaditur me perime duke i hedhur siper edhe borzilok te prere imet. Burimi: http://www. regional-saisonal. de/ Perkthimin e ka bere ;http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  shpageti  salce  perime  ndryshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Buke misri (kollomoqi)  nga Ledion Stars
Pjeshka nga  Remzije Buqe Ferizi
Krepa me fruta të ndryshme