Shpageti me mishe pule
Shpageti me mishe pule

Shpageti me mishe pule

Kuzhint.com

Perberesit per nje porcion: 50 gr Shpageti 100 gr Gjoks pule Nje qepe Pak hudher 150 gr Champignons Nje luge qaji vaj Krip dhe piper 150 ml Leng supe Gjysem luge qaji levore limoni e grryer 2 Luge gjelle leng limoni 2 Luge gjelle cream cheese Borzilok Pergaditja: Shpagetin e pergadisim sipas udhezimeve qe jane ne pako.

Gjoksin e pules e presim ne shirita.

Qepen e qerojme dhe e presim ne katrore.

Champignons i presim ne kater cope.

Nxehim vajin ne tigan.

Hedhim mishin, hudhren dhe qepen per ti ferguar.

Pastaj ia shtojme champignons si dhe kripe e piper.

Ia hedhim edhe lengun e supes dhe ia mbyllim kapakun qe te zihen 4 minuta.

Mbas 4 minutava ia hedhim levoren e limonit, lengun e limonit dhe cream cheese.

Te servohet ne pjate shpageti me mishin dhe pak borzilok. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere; http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  shpageti  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Supë orizi me vezë dhe limon
Djath i bardh  i marinuar
Për një ndryshim të shëndetshëm makarona me pesto bizelesh