Sheroi  kancerin me barna popullore
Sheroi kancerin me barna popullore

Sheroi kancerin me barna popullore

Kuzhint.com

Gruaja boshnjake tregon recetën që e ndihmoi të shërohet nga kanceri Një grua e cila kishte vuajtur nga kanceri, e ka publikuar në një portal, recetën e një ilaçi popullor, për të cilin thotë se i ka ndihmuar të shërohet nga kanceri. Receta përbëhet nga xhenxhefil dhe mjaltë, e cila ka arritur që pa dhimbje ta kthejë atë në jetë.

Gruaja ka pasur kancer të gjendrave endokrine, dhe nëpër aparate per sherim ishte për rreth 20 ditë dhe pa sukses mirpo ajo më vonë arriti të shërohet pa kirurgji dhe kimoterapi, dhe tani thotë se është me shëntet të mirë. Për përgatitjen e këtij ilaçi kërkohen dy rrënjë të mëdha xhenxhefil.

Xhenxhefili i copëtuar duhet të përzihet me një kile mjaltë shtëpie. Pas përzierjes do të duhet të konsumohet 3-4 herë në ditë nga një lugë ushqimi.

Por duhet pasur parasysh se luga duhet të jetë e plastikës ose drurit, e në asnjë formë e metalit ose qeramikës.

Efekti i parë që do ta ndjeni, do të vijë pas dy apo tre ditësh.


Fjalet kyqe : keshilla  sheroi  kancerin  barna  popullore  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me puding
Kekë me luleshtrydhe (dredheza)
Torte interesante me rende