Sheqerpare turke nga Ledion Stars
Sheqerpare turke nga Ledion Stars

Sheqerpare turke nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Sheqerpare turke pergatitur nga Ledion Stars

Gjysëm margarini,

1 gotë e çajit me vaj,

gjysëm gote të ujit me griz,

gjysëm gote të ujit me sheqer pluhur,

1 pako me sheqer vanil,

1 pako me pluhur fryres (peciv ),

3 gota të ujit me millë,

1 e verdhë e vezes për ti lyer sipër sheqerparet,

Pergatitja:

Me përbërsit e me siperm gatuhet brumi dhe nga brumi i fituar formojm sheqerparet si ne foto i lyejm siper me te verdhen e vezes dhe i pjekim ne furrë te parangrohur për 30 minuta

Sherbeti :

4 gota me ujë,

3 gota me sheqer dhe,

gjysëm limoni,

Sherbeti zihet perpara që të jet i vakët ndersa sheqerparet duhen të jen të nxehta


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  turke  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te bejme nje parfum vet!!!
Torte e zezë
Kekë i shijshem me lengë portokalli