Sheqerpare nga    Kaltrina Berisha
Sheqerpare nga Kaltrina Berisha

Sheqerpare nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Pergaditja: Ne nje en i bashkojm 1vez, 1gote te qaijt vaj, 1gote te qaijt sheqer pluhur, 1 gote griz, 1 peciv i perziejm mire dhe ne fund ia shtojm edhe millin sipas nevojis derisa te formojm nje brume te ngjeshur.

Nga brumi formoj kuleq dhe i renditim ne tepsi jo afer njera tjetres ku me 1 te kuqe të vezes i lyejm siper dhe pastaj i pjekim ne temperatur 200 grad

Nderkoh sherbetin e ziejm me ;1, 5 sheqer 2 uje dhe 2 pika limon

Sheqer paret e nxehta ndersa sherbeti duhet te jet i ftoft


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Budingë që nuk do ta pjekim  në furrë
Trileçe me  kokos
Torte me qershi