Sheqerpare  me kokos
Sheqerpare me kokos

Sheqerpare me kokos

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vez dhe nje te verdh për ti lyer dhe 1 filgjon sheqer, gjysem margarine ne temperatur te dhomes, 1 gote e qaijt me vaj, 1 got e qaijt me griz, 1 filgjan kokos, 1 vanill dhe 1 peciv, miell sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Formojm brumin me 2 vez, 1 filgjon sheqer, gjysem margarine ne temperatur te dhomes, 1 gote e qaijt me vaj, 1 got e qaijt me griz, 1 peciv, 1 vanill 1 filgjan kokos.

dhe, miell sipas nevojes dhe pasi te kemi gatu formojm sheqerparet si ne foto i renditim ne tepsi dhe i lyejm siper me nje te verdhe te vezes pastaj i pjekim ne 190 grad.

Sherbeti pergaditet me : 3gota sheqer, 4gota uje 2 pika limon dhe pasi te pjeken sheqerparet i hidhet sherbeti i ftofet ku embelsira eshet e nxet

Sheqerpare me kokos nga Kaltrina Berisha.


Fjalet kyqe : sheqerpare  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Domate të  mbushur në  furre(dollma)
MUFINS ME COKOLLATE
Qofte me thjerrëza