Sheqerpare me forma trendafili
Sheqerpare me forma trendafili

Sheqerpare me forma trendafili

Kuzhint.com

Sheqerpare me form trendafili nga Gj.

1 margarin ose gjalp 250gr,

300 gr millë,

3 te kuqe te vezes.

Pergaditja :

Me perbersit e me siperm formojm nje brum dhe nga brumi i fituar e tallojm nje pete dhe me gote nga peta e talluar i presim ne kuleq te barabart dhe ia japim formen e trendafilave si ne foto i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne 200 grad C.

1 kg sheqer,

500 ml uje,

1 limon dhe nje vaniljei i ziejm se bashku ne nje tengjere.

Sherbrti duhet te jet i nxehet kur i hidhet siper sheqerpareve qe duhen te jen te ftohta.


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  form  trendafili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë laraman nga Brunilda Nuhu
Menyra e ruajtjes se ushqimit pa frigorifer
Qorbe me qofte dhe patate