Sheqerpare me form  trendafili
Sheqerpare me form trendafili

Sheqerpare me form trendafili

Kuzhint.com

Sheqerpare me form trendafili nga Gj.

  • 1 margarin ose gjalp 250gr
  • 300 gr mille
  • 3 te kuqe te vezes

Pergaditja :

Me perbersit e me siperm formojm nje brum dhe nga brumi i fituar e tallojm nje pete dhe me gote nga peta e talluar i presim ne kuleq te barabart dhe ia japim formen e trendafilave si ne foto i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne 200 gr

Sherbeti--1 kg sheqer, 500 ml uje, 1 limon dhe nje vaniljei i ziejm se bashku ne nje tengjere.

Sherbrti duhet te jet i nxehet kur i hidhet siper sheqerpareve qe duhen te jen te ftohta .


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  form  trendafili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Humbni peshë brenda natës me këtë ilaç magjik
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale
Kifle rolad