Sheqerpare  me form trendafili  ngjyrë rozë
Sheqerpare me form trendafili ngjyrë rozë

Sheqerpare me form trendafili ngjyrë rozë

Kuzhint.com

Sheqerpare me form trendafili ngjyrë rozë nga Bekim ZogajPergaditja ;

Ne nje ene i qesim nje gote te qajit qumshte, nje got vaj, tri veze, nje peciv, nje vanil dhe te gjitha keto perbers i perzim dhe pastaj qesim mielle deri sa te trashet brumi Pastaj nje pjes te vogel te brumit e ndaj ndersa pjeses tjeter ia shtojm ngjyre si ne foto

Nga brumi i fituar marrim dhe i bejm sheqerpare ne form te trendafilit si ne foto i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne 190 grad

Pe sherbetin nevoiten nje liter uj dhe 500 gram sheqer qe duhet te zuhen derisa te pjekn sheerparet.


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  form  trendafili  ngjyre  roze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sheqer pare nga Kaltrina Berisha
Tatli dy ngjyrshe nga Gimce Jeta Gimce
Si ti pergaditim lakrat turshi