Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj
Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj

Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj

Kuzhint.com

Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj dhe mbani ata të shëndetshëm me keto produkte shtepiake;Uthull dhe sodë bikarboniMbani thonjtë në një enë me uthull për rreth pesë minuta.

Më pas futini në përzierjen me ujë dhe sodë mikarboni dhe mbajini prapër pesë minuta.

Përsëriteni këtë cdo ditë dhe për një muaj do ta vëreni ndryshimin. Uthull molleLyejini thonjtë disa herë në ditë me uthull molle.

Mund t’i përdorni për lyerje shkopthat për pastrimin e veshëve.

Lërini të thahen pa i fshirë.

Ecni zbathur. Vaj origaniPër dy javë rresht mund ti lyeni thonjtë me vaj origanoje, pastaj pauzoni 7 ditë.

Pas dy muajsh do ta shihni përmirësimin. HudhraDisa thelpinj hudhre grijini imët në rende apo në blender.

Edhe hudhra lufton me kërpudhat.

Lyejini me të thonjtë dhe lini të qëndrojë hudhra në to rret 20-30 minuta. Për mirëmbajtjen e thonjve këtë masë mund ta fusni në shishen e llakut të tejdukshëm dhe pastaj t’i lyeni me të.

Pasi të thahen, lyejini me limun që t’u hiqet era e hudhrës.

Pasi ta praktikoni këtë 7 ditë, do ta vini re ndryshimin. Kamomilë dhe vaj karafiliLyejini thonjtë rregullisht me kamomile dhe vaj karafili.

Kjo bën mirë thonjve tuaj.

I mban të shëndetshëm ata. /femina. al/


Fjalet kyqe : keshilla  sherojini  kerpudhat  thonjte  tuaj  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Stop mund  ti themi  duhanit me ndihmën e limonit.
Shpageti me mishe pule
Kollepite me spinaqe nga Lulja La