Semifreddo al Caffe
Semifreddo al Caffe

Semifreddo al Caffe

Kuzhint.com

Përbërësit: Pana e ëmbël 350gr mascarpone 250 gr çokollatë e zezë 75 gr sheqer pluhur 30 gr kafe e shkurtër 2 filxhanë konjak pije me kafe copëza çokollate Përgatitja Në një tas rrahim mascarpone me një lugë gjelle konjak, kafenë, sheqerin dhe çokollatën e grirë në rende.

U shtojmë panën e rrahur dhe i përziejmë së bashku.

Përbërjen e shpërndajmë nëpër gota të tejdukshme dhe i vendosim në frigorifer për të paktën 3 orë.

Para se t’i servirim i spërkasim me pije me kafe dhe copëza çokollate.


Fjalet kyqe : embelsira  semifreddo  caffe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ja disa ushqime qe forcojne imunitetin
Ëmbelsirë  me badema
Bukë e zezë me miellë integral