Schnitzel me salce gjuetari
Schnitzel me salce gjuetari

Schnitzel me salce gjuetari

Kuzhint.com

Perberesit: 2 Schnitzel mish lope ose gjele deti 300 gr Champignons 125 ml Ajke 125 ml Leng supe 1 Qepe e vogel 1 Luge gjelle thymian 2 Luge gjelle majdanoz i prere imet Krip,

Piper 1 Luge qaji salc domatesh Pergaditja: 1.

Champignons i presim ne feta jo shume te holla.

Qepen e presim imet. 2.

Schnitzel i pjekim ne tigan pastaj i hedhim krip e piper dhe i vendosim ne furre te qendrojne te nxehta. 3.

Ne tiganin qe pjekim schnitzel i hedhim champignon-at per ti pjekur me nje luge qaji gjalp.

Pasi te pjeken i largojme nga tigani i vendosim ne pjate. 4.

Ne te njejtin tigan hedhim nje luge qaji gjalp dhe i fergojme qepet pastaj i shtojme salc domatesh dhe e perzime 1 minute pastaj ia hedhim lengun e supes dhe ajken dhe ne fund edhe champignon-at dhe e lem te zihet.

I hedhim krip e piper dhe ne fund ia hedhim edhe thymian-in dhe majdanozin. 5.

Schnitzel i largojme nga furra dhe ia hedhim siper salcen e pergaditur dhe e dekorojme siper me pak majdanoz. Burimi: http://feinkostpunks. de/ Perkthimin e ka bere ;http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  schnitzel  salce  gjuetari  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rolad me nutella
Nje recet per ata qe vuajn nga Kanceri derguar nga nje fanse Ema
Si zihet Kosi