Schnitzel me patate pure  dhe brokoli nga tegatuajm.com
Schnitzel me patate pure dhe brokoli nga tegatuajm.com

Schnitzel me patate pure dhe brokoli nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

Pergaditja;Mishin e prejm si ne foto pastaj e pjekim ne nje tigan me gjalpe, rozmarin te fresket dhe dy thelpi hudhre....

I hedhim kripe e piper sipas shijes.

Patatet pure i pergaditim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako me qumesht me pak krip dhe gjalpe.

Brokolin nese e merrni nga frizi e zini me uje te kriposur 6-8 minuta.

Servimin e beni si ne foto ose si te deshironi ju.

RECETA PER;Schnitzel me patate pure dhe brokoli eshte e pergaditur nga;tegatuajm. com


Fjalet kyqe : gjellera  schnitzel  pure  patatesh  brokoli  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllavë role
Gurabija (biskota) me nisheste
Konsumimi i lëngut të portokallit bën mirë për kujtesën