Sardele me perime të freskëta të stinës
Sardele me perime të freskëta të stinës

Sardele me perime të freskëta të stinës

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

400 gr peshk të vegjël sardele të pastruar nga kocka e mesit dhe koka, 50 gr domate në kubikë të vegjël, 1 qepë e njomë e prerë holle, 1 thelp hudhër, 2 lugë majdanos, vaj ulliri, 30 gr rigon i freskët, kripë dhe piper, disa brusketa

Pregaditja e recetës :

Përziejmë të gjithe përbëresit (përveç peshkut) dhe i shtrojmë në pjatën e inoksit.

Mbi to vendosim filetot e peshkut dhe brusketat.

I pjekim në furrë për rreth 10 min dhe para sevirjes i spërkasim me vaj të aromatizuar, hudhër dhe pak lëng limoni të freskët.


Fjalet kyqe : sallata  sardele  perime  fresketa  stines  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Cilat jan ushqimet më të shëndetshme kur jan të gatuara
Oblland me qokollad