Samsa nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Samsa nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Samsa nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Miellë sipas nevojes, 1lugë me krypë, maja buke(far buke), 800 ml ujë të vaket , ,

Pregaditja e recetës :

Ne nje en qesim ujin e voket sikur te pites pak kryp, far buke dhe mille sipas nevojes gatuajm brumin dhe pastaj nga brumi bejm kuleq ku i rrisim ne peta te madhe pastaj e mbështjellim dhe e presim ne copa te vogla i vendosim ne tepsi si ne foto i lejm qe te vijn per 20 min.

Pastaj vendosim ne furre per pjekje ne 200 grad

Mbushjen mund ta beni sipas deshirës me mishë, djathë etj


Fjalet kyqe : brumera  samsa  shqipe  mehmeti  jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjelle meksikane
Fli me miellë misri
Mënyra më e pashëndetshme e përgatitjes së peshkut