Sallate me makarona
Sallate me makarona

Sallate me makarona

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Makarona te zier Gjysem speci i kuqe dhe i gjelber i prere ne katrore 125 gr Cherry domatet te prere ne kater pjeser Gjysem kastraveci i prere ne katrore 1-3 Luge gjelle miser i konservuar Te gjithe perberesit e larte shenuar i bashkojme ne nje ene dhe i perziejme. Per salcen ju duhen keta perberes: 50 ml Ajke dhe 50 gr schmand 100 gr Jogurt 2-3 Luge gjelle majonez Krip, piper dhe pak qep te reja te prera imet. Perziejme salaten me salcen dhe sipas shijes e provojme edhe njehere per krip. Sipas deshires mund ti shtoni salates hudher dhe 1-2 veze te ziera. Quelle: http://slava. com. de/


Fjalet kyqe : sallata  sallate  makarona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Xhenxhefilli i mirë për ftohje
Pogaqe muffins te shpejta nga tegatuajm
Torte me portokall