Sallate e perzier me salce kosi
Sallate e perzier me salce kosi

Sallate e perzier me salce kosi

Kuzhint.com

Perbersit per salce :

 • 3 luge kose
 • pakkryp
 • pak kiri
 • 2 luge majoneze

Perbersit per sallate :

 • 5 unaza Ananas
 • 3 selino kërcelle
 • Lakër e bardhe 100g
 • 100 g rrush, blu dhe te bardhe
 • 1 filxhan arra
 • 1 filxhan rrush të thatë
 • 1 spec te kuqe zile
 • 2 speca te gjelbër zile

Pergaditja :

Ne fillim bejm larjen dhekullimin e pemve dhe perimeve pastaj i grijm ne kube te ndryshme dhe te gjitha se bashku i qesim ne nje pjate te thelle dhe i perziej se bashku pastaj siper ia qesim edhe salcen e pergaditur nga perbersit e mesiperm :3 luge kose pak, krype, pak kiri, 2 luge majonez.

Ju beft mire nese e gatuani.


Fjalet kyqe : sallat  perzier  salce  kosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

QOFTE ME PATATE
Pasul ne tave
Popë keka për fëmij