Sallatë mikse  me salcë amerikane nga ne
Sallatë mikse me salcë amerikane nga ne

Sallatë mikse me salcë amerikane nga ne

Kuzhint.com

Salaten e pergadit me perime te ndryshme si;

kastraveca turshi,

qepë te reja,

ullinj te zi, te gjelber, miser etj.

sallate jeshile,

djathe te bardh.

Prgaditja;

I pastrojm te gjitha perbersit e mesiperm dhe i grijm ne kube ne nje pjatete thelle i kryposim dhe i perziejm te gjitha se bashku me nje luge duke ia hedhur siper salcen dhe prap duhet te perzien te gjitha se bashku qe te formojm nje sallat te shishme siq e shihni ne foro

Per salcen mundeni te perdorni salc amerikane ose leng limoni me vaj ulliri, krip, piper.

Receta per Sallat mixse me salc amerikane eshte e pergaditur nga tegatuajm.


Fjalet kyqe : sallata  sallat  mixse  salc  amerikane  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pulë e stilit “Cordon bleu”
Kifle të ëmbla
Tave me peshkë ton