Sallatë me  rucola dhe sheri domate
Sallatë me rucola dhe sheri domate

Sallatë me rucola dhe sheri domate

Kuzhint.com

Përbërësit :

1 qese rucola,

5 – 6 kokrra domate, qershiza,

2 topa mozarela

uthull balsamike, vaj ulliri, kripë

Përgatitja:

Pasi pastrojmë rukolën e coptojm me dorë në copa jo shumë të vogla dhe e hedhim në një tas.

Presim mozarelën në kubikë dhe ia shtojmë rukolës.

Në një tas të vogël qelqi përziejmë uthull balsamike me vaj ulliri dhe kripën dhe me këtë përzierje sperkasim sallatën.

Në fund e zbukurojmë me domate sheri te prera përgjysmë.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : sallata  sallate  rucola  sheri  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krepa të mbushura me krem vanile
Sallate me laker jeshile, fasule syzeza dhe kikirika!
Torte me make  nga Rejhane Memeti