Sallatë me lakër të kuqe
Sallatë me lakër të kuqe

Sallatë me lakër të kuqe

Kuzhint.com

Përbërësit: Lakër e kuqe Limon Qepë e njomë Vaj ulliri Kripë (sipas dëshirës) Majdanoz Përgatitja: Pastrojmë lakrën dhe e presim në mënyrë të imët.

Më pas i hedhim qepë, limon, vaj ulliri dhe pak kripë sipas dëshirës të cilat i përziejmë sëbashku.

Në fund i hedhim pak majdanoz. Këshillohet që sallata e kuqe të përgatitet pak minuata përpara konsumimit në mënyrë që të marinohet. Ëshë sallata ideale për të shijuar pjatat e peshkut. Është e thjeshtë dhe e shpejtë. /tvklan. al/


Fjalet kyqe : sallata  sallate  laker  kuqe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate  me forme  harmonike
Sallate me makarona
Musak nga tegatuajm