Sallatë me fasule
Sallatë me fasule

Sallatë me fasule

Kuzhint.com

Përbërësit për këtë sallatë: 300 g fasule (të ziera më parë, ose të blera të gatshme) 4 kokrra domate 300 g sallatë jeshile 1 qepë të njomë vaj ulliri, uthull, kripë, piper Përgatitja: Në një enë hedhim fasulet, presim domaten për sallatë, i shtojmë sallatën jeshile dhe qepën e njomë të prerë hollë.

Në një filxhan përziejmë vajin e ullirit, kripën, uthullën dhe piperin.

Këtë përbërje ia hedhim sipër sallatës dhe e përziejmë.


Fjalet kyqe : sallata  sallate  fasule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bukë shumë e shijshme
PICA VEGJETARIANE
Torta me filadelfia dhe fruta boskot .