Sallatë e shijshme fshati
Sallatë e shijshme fshati

Sallatë e shijshme fshati

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

disa kokrra domate, sallate jeshile mikse, 1 qep e kuqe, vaj ulliri, një kalli miser, 1 spec i kuq, 1 spec jeshil, 1 trangullvaj ulliri i cilesis se mire, uthullë , kripë

Pregaditja e recetës :

Piqni misrin dhe shkërmoqni kokrat.

Lani sallatën jeshile, specat, domatet, trangullin dhe pritini në copa te medha.

Kompozoni sallaten duke i bashkuar përbersit ndermjet tyre,

Prisni në feta qepën e kuqe dhe shtojeni te sallata, sipër shtoni ullinjtë dhe kokrrat e misrit që shkermoqëm më parë.

Marinojeni me krip, vaj ulliri dhe uthull.

Sherbejeni menjëherë.


Fjalet kyqe : sallata  sallate  fshati  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Soda e bukes zhduk  insektet ne shtepi
Speca turshi te pervluar nga tegatuajm
Tatli  e gatuar nga nje fanse e faqes  Aferdita