Sallatë e gjelbërt
Sallatë e gjelbërt

Sallatë e gjelbërt

Kuzhint.com

Nje sallat e gjelbert shume e shishme e derguar nga nje fans e jona.

Faleminderit per kete recet te mirë Fatlume Veliu-Demi

Perbersit:

sallat e gjelbert,

sos te sallates,

dy vezë te ziera,

një file pule e zier,

brusketa,

kepurdha,

domate te ferguara,

krip sipas nevojes.

Të gjithë keto përbërsit i pastrojm dhe i ziejm pastaj pasi te jen ftohur pula me vezët e ziera e pergatitim pjatën si ne foto.


Fjalet kyqe : sallata  sallat  gjelbert  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet që ndalojnë rënien e flokëve
Kifle (kroasan )  nga Lulja La
Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!