Sallata caprese
Sallata caprese

Sallata caprese

Kuzhint.com

Përbërësit:

  • 3 domate të freskëta
  • 200 gram mocarela
  • 20 deri në 30 gjethe borzilok të freskët
  • Vaj ulliri
  • Kripë dhe
  • piper

Përgatitja:

Vendosim në pjatë feta domate dhe mocarela të alternuara, duke i shtuar gjethe borzilok.

Në fund i hedhim rigon, kripë dhe piper për shije.

Lexoni me shume tek: www. living. al


Fjalet kyqe : sallata  caprese  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla me patate ne furr
Vaji i peshkut ripërtërin trurin pas konsumimit të ushqimit të shpejtë
Pogaqe me form te bukur