Sallat verore
Sallat verore

Sallat verore

Kuzhint.com

Perbersit : 3 luge kosi pak kripe sipas deshires 5 unaza Ananas 3 selino kërcell Lakër 100g 100 g rrush, blu dhe jeshile 1 filxhan arra 1 filxhan rrush të thatë 1spec te kuqe si zile 2speca te gjelbër si zile Pregaditja; Ne fllim marrim dhe i lajm te gjithe perbersit qe na sevojiten per kete sallat dhe i kullojm nire, pastaj te gjitha perimet i presim ne katrore. Marrim nje ene dhe i hedhim te gjitha perbersit e pregaditura me rradhe siq jan te te shkruara me lart duke i perzier mire. Ju befte mire!


Fjalet kyqe : sallata  sallat  verore  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çokolate ne kushte shtepie
Si te pergadisim TERHANA
Gurabia me kokos  nga Vlora Hoxha